Vámi povolená cookies si můžete zablokovat ZDE.

Aktuality

Tým analytiků Generali Investments CEE znovu obhájil vítězství v odhadu vývoje středoevropských měn v anketě agentury Thomson Reuters

Společnost Generali Investments CEE, investiční společnost, a.s. (GICEE) tak již potřetí za sebou získala zlatou příčku na žebříčku v hodnocení analytických předpovědí od agentury Thomson Reuters

„Toto další ocenění v nepřerušené řadě pro náš analytický tým považuji za velmi cenné uznání jeho pokračující vynikající práce. Počtem členů a zaměřením je toto oddělení největší v regionu střední a východní Evropy,“ říká Josef Beneš, generální ředitel a předseda představenstva společnosti.

Agentura provádí každý měsíc ankety na měnové kurzy mezi řadou institucí z celé Evropy. Včetně těch, které sídlí ve finančních centrech, jakými jsou např. Londýn nebo Frankfurt. Za celý rok pak vyhodnotí nejlepší předpovědi za konkrétní měny či regiony. Vítězným institucím uděluje cenu Thomson Reuters StarMine Forecasting Award.

„Náš analytický tým pokrývá z Prahy celý region střední a jihovýchodní Evropy: napříč ekonomikami a třídami finančních aktiv. To nám umožňuje vytvářet si komplexní názor, což je pro nás velká výhoda. Úspěch v anketě Thomson Reuters vnímám jako ocenění kvality úsilí celého týmu,“ uvedl Radomír Jáč, hlavní ekonom Generali Investments CEE.

Predikce měnových kurzů je jedním z významných oblastí analýzy vývoje trhu, jelikož může mít zásadní vliv na vývoj hodnoty podílových fondů. Toto riziko lze ovlivnit měnovým zajištěním, nicméně úspěšný odhad hodnoty měnového kurzu je základním kamenem úspěchu měnově zajištěných fondů.

Generali Investments CEE získala cenu Thomson Reuters StarMine Forecasting Award za predikce kurzů středoevropských měn vůči euru (česká koruna, maďarský forint, polský zlotý, rumunský lei) v horizontu 1 měsíc, 3 měsíce, 6 měsíců a jeden rok. Na prvním příčce se z konkurence až dvaceti společností umístila v letech 2015, 2016 a 2017.