Vámi povolená cookies si můžete zablokovat ZDE.

Aktuality

Světový den investičních fondů

Hlasujte pro nejlepší investiční myšlenku a vyhrajte. U příležitosti Světového dne investičních fondů vyhlásila Asociace pro kapitálový trh ČR soutěž o iPad Mini a další ceny.

Už potřetí si Česká republika 19. dubna připomíná Světový den investičních fondů, který u nás organizuje Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT).  Jde o výročí narození Abrahama van Ketwiche, který v roce 1774 v Nizozemí založil první investiční fond na světě. Asociace pro kapitálový trh České republiky se přidala ke svým partnerským asociacím v Německu, Rakousku, i dalším zemím v regionu střední Evropy a od roku 2014 tento den slaví jako Světový den investičních fondů.

Povědomí Čechů o investování se každoročně zlepšuje, vztah k investicím máme ale stále opatrný. Zdrženlivost v investování přitom není vůbec na místě. Aby člověk mohl začít investovat, nemusí dlouhé měsíce načítat odbornou literaturu a perfektně se orientovat v investičním prostředí. Stačí najít profesionály, kteří mu dokáží poradit a následně o jeho portfolio kontinuálně pečovat.

Podstatnou brzdou Čechů v investování je kromě nedostatečné finanční gramotnosti také nedůvěra. Nechtějí dlouhodobě investovat, protože mají pocit, že o své peníze přijdou. Tímto přístupem se tak (ne)dobrovolně připravují o možnost rozumného zhodnocování volných finančních prostředků. Většina Čechů má své peníze stále uloženy na běžném účtu, v lepším případě na spořicím účtu, kde nemohou z principu dosáhnout vysokých výnosů.

Cílem Světového dne investičních fondů je poskytnout lidem základní informace pro lepší rozhodování o jejich investicích, připomenout výhody dlouhodobého investování do podílových fondů a vyzvat širokou veřejnost k zamyšlení se nad nakládáním s volnými finančními prostředky.

Podívejte se na www.denfondu.cz, kde můžete také hlasovat pro nejlepší investiční myšlenku. Ve hře je iPad Mini a další ceny.

Investorem můžete být i vy! Je to snadné.

Uvažujete o tom, že by už opravdu bylo potřeba vytvořit si nějakou finanční rezervu do budoucna?  S chytrým programem životního cyklu PARTNER Invest Plus vám postačí si říct, kolik a na jak dlouho chcete investovat. A začít můžete už od 500 Kč měsíčně.

Máte k dispozici volné finanční prostředky a nechcete, aby jen tak ležely ladem? Program Trend se vám o ně postará. Vyberete si jednoduše podle doby trvání – na 3, 5 nebo 8 let.