Vámi povolená cookies si můžete zablokovat ZDE.

Aktuality

Dividendový fond korporátních dluhopisů – investice, se kterou možná doženete i Warrena Buffetta

Korporátní dluhopisy jsou jednou z nejlepších investic loňského roku a zároveň jednou z neslibnějších investic letošního roku.

Díky rostoucí oblibě těchto cenných papírů vzniklo v uplynulých měsících hned několik dluhopisových podílových fondů zaměřených právě na korporátní dluhopisy. Jedním z nich je i Generali PPF Dividendový fond korporátních dluhopisů, který svým investorům pravidelně přináší sladké plody jejich investic v podobě vyplácených dividend.

A jsou to právě dividendy, na co spoléhá i Warren Buffett, třetí nejbohatší člověk světa a jeden z nejúspěšnějších investorů všech dob. Pravidelný dividendový příjem tohoto muže činí více než 40 milionů amerických dolarů ročně a neustále roste.

Ano, Warren Buffett má před vámi solidní náskok. Ovšem pozor, dividendový výnos cca 3,5 %, kterého Buffett dosahuje, můžete poměrně snadno překonat právě díky korporátním dluhopisům.

Generali PPF Dividendový fond korporátních dluhopisů, v tuto chvíli jediný dividendový fond emitovaný v české koruně investující do korporátních dluhopisů, má totiž potenciál ročního dividendového výnosu více jak 6 % (číslo vychází z výsledků, kterých dosahuje Fond korporátních dluhopisů ČP INVEST, starší „bráška“ tohoto fondu).

Až o 70 % vyšší dividendový výnos, než kterého dosahuje Warren Buffett

Díky Generali PPF Dividendovému fondu korporátních dluhopisů tedy můžete dosahovat i o 70 % vyššího dividendového příjmu než jeden z nejúspěšnějších investorů všech dob!

Výhodou korporátních dluhopisů je pro vás navíc fakt, že se těmto cenným papírům daří za každého počasí. Ať již společnost vykazuje rekordní zisky či rekordní ztráty, musí splácet předem stanovený dluhopisový úrok. V případě akcií závisí výše dividend právě na hospodaření firmy a rozhodnutí akcionářů.

Zajímavé zhodnocení při mírném riziku

Pokud vás od investic odrazuje strach z toho, že byste o své peníze mohli přijít, bude pro vás v případě korporátních dluhopisů útěchou to, že jsou to právě majitelé dluhopisů, kteří jsou v případě bankrotu firmy vypláceni mezi prvními (zatímco akcioví investoři mezi posledními).

Korporátní dluhopisy vám tedy v tuto chvíli nabízí velmi příznivý poměr výnos/riziko. Rizikový profil samotného Generali PPF Dividendového fondu korporátních dluhopisů je stanovený na úrovni „nízký“ s investičním horizontem tři roky a více. S přihlédnutím na již zmíněný očekávaný dividendový výnos na úrovni 6 % se tedy jedná přinejmenším o zajímavou investici.

Vyplácené dividendy jako vítaný příjem do rodinného rozpočtu, nebo kapitál pro další investice

Další výhodou samotné dividendové strategie fondu je pro vás to, že plody svých investic sklízíte již po pár měsících (při vyplácení dividend), ne až po několika letech. Inkasované peníze pak můžete použít dle vlastního uvážení (např. nákup dovolené), nebo je opět investovat do Generali PPF Dividendového fondu korporátních dluhopisů a následně čerpat dividendy i z těchto nově investovaných peněz.

Tak co, pustíte se do budování pasivního příjmu a stíhací jízdy Warrena Buffetta? Pokud vás myšlenka investic do podílových fondů oslovila a rádi byste zjistili, jestli je tato investice vhodná i pro vás, kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na této stránce s žádostí o bezplatné a nezávazné posouzení vašich investičních možností.

Celý článek si přečtěte zde.