Vámi povolená cookies si můžete zablokovat ZDE.

Tiskové zprávy

Jak ochránit úspory před finanční krizí a navíc ještě i vydělat?

Praha (10. února 2009) - V době finanční krize, poklesu akciových trhů, nestabilitě bank a podobně hledají přirozeně investoři ochranu pro své těžce vydělané úspory.

Řeší otázku, kam bezpečně a zároveň výnosně uložit peníze. Ovšem i v období nejistoty je možné najít zajímavé investiční příležitosti, které umožní ochránit a zhodnotit úspory, i když se na trzích nebude dařit a ceny akcií budou klesat.

"Reagujeme na aktuální potřeby klientů a v podobě 5. Zajištěného fondu přicházíme s unikátním produktem, který je konstruován tak, aby vydělával právě v podmínkách současné ekonomické situace - tedy i při poklesech akciových trhů," uvádí Martin Viktora ze společnosti ČP INVEST.

Tento fond může - v závislosti na vývoji akciových trhů - ročně vydělat pět nebo alespoň jedno procento a tzv. snowball konstrukce fondu navíc umožňuje zpětné započtení vyššího výnosu i za předcházející období, kdy nebyla splněna podmínka pro připsání výnosu ve výši 5 %.

5. Zajištěný fond ČP INVEST se opírá zejména o státem garantované dluhopisy (přes 90% portfolia fondu) a svůj výnos odvozuje od výnosu akcií 15 světově významných společností minimálně s ratingem A (např. General Electric, Toyota Motor, Canon, Avon Products, Nesté). Svou konstrukcí umožňuje investorům dosáhnout zajímavých výnosů i v případě nečekaného propadu akcií těchto firem. Podílníci fondu mají zajištěn minimální výnos 4 % za 4 roky, maximální výnos fondu je 20%. Zároveň je pokryto i měnové riziko, takže investoři nejsou vystaveni turbulencím kurzů měn.

"5. Zajištěný fond ČP INVEST je zajímavým řešením pro všechny investory, které zklamal dosavadní vývoj jejich investice. Snažíme se investorům ulehčit jejich současnou situaci, a proto 5. Zajištěný fond nabízíme po celé upisovací období, tj. do 30.4.2009, s nulovým vstupním poplatkem," dodává Martin Viktora.