Vámi povolená cookies si můžete zablokovat ZDE.

Tiskové zprávy

ČP INVEST spravuje svým klientům více než 10 miliard korun

Praha (18. srpna 2010) - Hodnota majetku pod správou v podílových fondech investiční společnosti ČP INVEST a Generali PPF Invest plc překročila hranici 10 miliard Kč. Přes 4,5 mld. Kč je umístěno v akciových fondech. Za prvních sedm měsíců letošního roku svěřili klienti do podílových fondů

ČP INVEST a Generali PPF Invest plc v čistých prodejích přes 1,17 miliardy Kč nových investic. Společnostem Generali PPF Asset Management a ČP INVEST, které jsou součástí stejné vlastnické skupiny, ve druhém čtvrtletí vzrostl objem spravovaného majetku na více než 190 miliard korun. Zůstávají tak největším správcem aktiv v ČR.

Svou velikostí je vlajkovou lodí mezi fondy ČP INVEST dlouhodobě Fond korporátních dluhopisů, který potvrdil své kvality i v letošním ročníku soutěže Zlatá koruna, kdy jej odborná porota ocenila STŘÍBRNOU KORUNOU. Aktuálně je v něm umístěno přes 1,9 mld. Kč. Fond peněžního trhu, který je pro klienty ve velké míře přestupnou stanicí pro postupné rozinvestování finančních prostředků do dalších produktů, v současné chvíli disponuje majetkem přes 1,4 mld. Kč. Z akciových fondů pak investoři preferují Fond globálních značek (1,2 mld. Kč) zaměřený na světově proslulé firmy hodnotných jmen a Fond ropy a energetiky (1,03 mld. Kč) specializující se na ropné odvětví. V eurových fondech Generali PPF Invest, které byly na trh uvedeny na počátku března a pro které je ČP INVEST výhradním distributorem, je zainvestováno přes 500 mil. Kč.

„K tomuto výsledku nám, vedle dlouhodobě nastavené obchodní strategie zaměřené na produkty pravidelného investování, pomohl i úspěšný prodej fondů v letošním roce. Za prvních sedm měsíců klienti do výše uvedených fondů investovali více než 1,17 miliardy Kč,“ komentuje vývoj obchodní ředitel ČP INVEST Martin Pšaidl. „Věříme, že k dalšímu růstu nám pomohou nové produkty, které připravujeme, a rovněž plánované rozšíření naší distribuční sítě,“ dodává Pšaidl.

Přehled výše majetku podílových fondů distribuovaných společností ČP INVEST – stav k 18.8.2010*

!!! NOTE: tabulka !!!