Vámi povolená cookies si můžete zablokovat ZDE.

Tiskové zprávy

ČP INVEST míří na polský trh investic

Podílové fondy Generali PPF Invest, pro které je investiční společnost ČP INVEST výhradním distributorem, budou od nynějška kromě ČR a Slovenska dostupné také investorům v Polsku. Polští investoři budou moci využít celou řadu produktů pokrývajících takřka všechny světové oblasti a sektory. Do těchto instrumentů bude možné investovat nejen v eurech, ale i přímo v polských zlotých.

“V oblasti spoření a investic vidíme na polském trhu v porovnání s průměrem zemí EU 27 velký prostor. Zatímco v EU 27 představuje objem investic do podílových fondů 53 % HDP, v Polsku je to jen 7 % HDP. Věříme, že naše obchodní strategie i nabídka fondů Generali PPF Invest dokáže oslovit i ty klienty, kteří
o spoření a investování zatím pouze přemýšlí,” uvádí hlavní investiční stratég ČP INVEST Michal Valentík.

„V současné době finalizujeme procesní a systémové nastavení tak, aby klientům v Polsku byl poskytován stejně kvalitní servis, na jaký jsou zvyklí podílníci v České republice a na Slovensku,“ dodává generální ředitel ČP INVEST Michal Maďar. „Naše produkty budeme nabízet prostřednictvím standardních distribučních kanálů. V průniku na trh nám pomohou externí partneři, se kterými již spolupracujeme v rámci České republiky a Slovenska,“ uzavírá Michal Maďar.