Vámi povolená cookies si můžete zablokovat ZDE.

Tiskové zprávy

ČP INVEST dražil svůj platinový kalendář pro Nadaci Leontinka

Praha (30. listopadu 2010) – Unikátní platinový kalendář investiční společnosti ČP INVEST s fotografiemi z dílny fotografa Roberta Vana z limitované edice 150 ks byl včera vydražen za 21 tisíc korun v pražském hotelu Intercontinental. Výtěžek z prodeje kalendáře ČP INVEST podpořil zrakově postižené děti. Roli modelek si v tomto projektu vyzkoušely manažerky z této investiční společnosti. Kalendář je doplněn grafikou Oldřicha Kulhánka, autora mnoha českých bankovek, a je opatřen originální plaketou ČP INVEST ze stříbra, zlata a platiny. Dražen byl jediný výtisk s autogramy autorů, kteří jej podepisovali přímo na místě.

Kalendář ČP INVEST je prvním platinovým kalendářem, který Robert Vano nafotil. Vano je jedním z mála fotografů na světě, kteří vyrábějí fotografie vzácnou a náročnou platinovou technikou. „Nikdo jiný široko daleko nepoužívá na výrobu fotografií originální platinovou technologii tisku, o které on sám říká, že přežije i atomový výbuch,“ uvádí Aleš Ondrovčík, který kalendář pro ČP INVEST produkoval. „Ještě za mého mládí mi jeden z mých učitelů řekl, že tou nejlepší investicí, je investice do mě samého. A tím jsem se vždycky řídil, takže investuji do sebe, do svých fotek, do své platiny,“ dodává Robert Vano na téma investic a platiny.

Dražba netradičního kalendáře ČP INVEST proběhla v rámci 5. benefiční aukce fotografií nadace Leontinka, jejíž výtěžek každoročně pomáhá zrakově postiženým dětem. Během večera bylo celkem draženo 102 fotografií, které nadaci věnovalo 78 profesionálních českých fotografů. „Jsem velice rád, že jsme mohli touto cestou nadaci Leontika podpořit,“ uvádí generální ředitel ČP INVEST Michal Maďar. „Věřím, že výtěžek z kalendáře ČP INVEST usnadní život těm, kteří naši pomoc potřebují, protože oni to štěstí, vidět svět kolem nás, bohužel nemají,“ dodává Michal Maďar.

Výsledné skóre z focení kalendáře ČP INVEST:

  • přes 600 stisknutí spouště fotoaparátu Roberta Vana
  • 12 unikátních platinových fotografií dam z ČP INVESTU
  • 15 hodin líčení, česání a převlékání
  • přes 3000 metrů naběhaných po rozpáleném historickém centru Prahy
  • 2 náběhy na úpal
  • 0 vyvrtnutých kotníků
  • 0 zlomených podpatků
  • 2700 Kč hluboké sáhnutí do peněženky za koupi jednoho páru bot a dvojích šatů ze zapůjčeného výběru, kterým modelky ČP INVEST prostě nemohly odolat