Vámi povolená cookies si můžete zablokovat ZDE.

ČP INVEST přichází s novým dividendovým fondem korporátních dluhopisů

Praha (19.3.2012) - Investiční společnost ČP INVEST, která je součástí mezinárodní finanční skupiny Generali PPF Holding, přichází na trh s novým fondem. Tento fond uspokojí investory, kteří dávají přednost pravidelné výplatě dividend a mají investiční horizont minimálně 3 roky. Investiční strategie Generali PPF Dividendového fondu korporátních dluhopisů vychází z obdobné strategie, jaká je uplatňovaná u Fondu korporátních dluhopisů ČP INVEST, který prokazuje dlouhodobou stabilní výkonnost a od svého vzniku v průměru ročně připisuje výnos ve výši 6 %.

 

Současný vývoj na akciovém trhu je do značné míry nejistý. Evropou cloumá strašák v podobě dluhové krize, výhled asijských ekonomik je spíše negativní a v USA jsme svědky pouze velmi křehkého oživení. V takovém prostředí se akciové indexy potýkají s vyšší volatilitou a nejasným směrem dalšího vývoje. V těchto dobách hledají i dynamičtí investoři místo, kam uložit své prostředky a ochránit je před možnými akciovými poklesy. Alternativou pro ně může být Generali PPF Dividendový fond korporátních dluhopisů, který přináší méně rizikovou investici při zachování zajímavého výnosu. Ten bude podílníkům jednou ročně vyplácet výnos formou dividendy.

 

„Fondy korporátních dluhopisů za posledních deset let vcelku s úspěchem přežívají všechny velké turbulence na trzích. Jejich hlavní předností je rychlý návrat ke své skutečné (fundamentální) hodnotě,“ uvádí hlavní investiční stratég Michal Valentík.

 

Generali PPF Dividendový fond korporátních dluhopisů pečlivě rozkládá své investice napříč regiony, sektory a emitenty. Portfolio fondu obsahuje přibližně 50 jednotlivých titulů. Tento přístup výrazně omezuje vliv kreditního rizika, které je spojeno s investicí do korporátních dluhopisů. Fond navíc obsahuje dluhopisy kvalitních společností, které stabilně dosahují zisků, a je měnově zajištěn do české koruny.

 

„Fondům korporátních dluhopisů se daří lépe dosahovat zisku než široce diverzifikovaným akciovým fondům v obdobích poklesů burzy a průměrných zisků. V období růstu zase fondy korporátních dluhopisů dlouhodobě překonávají defenzivnější akciové fondy. Proto se fondy korporátních dluhopisů mohou stát stabilním kamenem investičního portfolia, uzavírá Michal Valentík.

 

Základní údaje fondu

Měna fondu: CZK

Minimální výše prvního nákupu: 3000 Kč

Minimální výše dalšího nákupu:  500 Kč

Vstupní poplatek: dle ceníku 0,3 – 1 %

Výstupní poplatek: 0 %

 

Fond rozšiřuje nabídku fondů Generali PPF Invest, pro které je ČP INVEST výhradním distributorem. Investičním manažerem fondů ČP INVEST i Generali PPF Invest je Generali PPF Asset Management.