Vámi povolená cookies si můžete zablokovat ZDE.

Aktuality

Omezení podávání pokynů u nezletilých Investorů

Vážení klienti, dovolujeme si vás informovat, že v návaznosti na změnu občanského zákoníku platnou od 1.1.2015, zejména jeho ustanovení § 898 a dalších, již nemůžeme bez doložení souhlasu příslušného soudu přijímat pokyny nezletilých investorů:

  • k prodeji cenných papírů,
  • k přestupu do produktu se stanoveným poplatkem za přestup.

Možnost provádět přestupy do produktů, u kterých není poplatek za přestup stanoven, zůstává zachována, a to v neomezené výši.

Příklad:

Nakoupili jste cenné papíry Fondu korporátních dluhopisů ČP INVEST. Přestup těchto cenných papírů u nezletilého investora bude umožněn pouze do Konzervativního fondu ČP INVEST, nebude však již umožněn do smíšených a akciových fondů ČP INVEST.

Nakoupili jste cenné papíry Fondu nových ekonomik ČP INVEST. Přestup těchto cenných papírů u nezletilého investora bude umožněn jak do dluhopisových, tak do smíšených i do akciových fondů ČP INVEST.

Pokyny k pravidelným transakcím (tj. pravidelným prodejům nebo pravidelným přestupům) do produktu se stanoveným poplatkem za přestup, které byly přijaty před 1.1.2015, již nemohou být nadále realizovány. Tyto pokyny budou automaticky ukončeny a pro jejich opětovnou aktivaci je potřeba doložit souhlas příslušného soudu.

Děkujeme za pochopení

ČP INVEST investiční společnost, a. s.