Vámi povolená cookies si můžete zablokovat ZDE.

Aktuality

ČP INVEST prodlužuje spolupráci s Radkem Jarošem kvůli odložení expedice na K2

ČP INVEST, generální partner Radka Jaroše, v reakci na odloženou expedici na K2 oznamuje, že nadále zůstává s tímto nejúspěšnějším českým horolezcem.

V roce 2013 jej bude podporovat v tréninku a rekonvalescenci po nepříjemné operaci a v roce 2014 v přípravě na expedici a ve výstupu na K2.

Radek Jaroš v pátek 22. února musel nečekaně podstoupit již pátou operaci prstů na nohou, které mu omrzly minulý rok při výstupu na Annapurnu. Operován mu byl malíček a palec na levé a ukazováček na pravé noze. Operace byla příliš blízko původnímu červnovému termínu expedice, a proto podle něj není reálné, aby se na výstup dokonale připravil.

Radek si ale už nyní plánuje náhradní cíle pro tento rok. V rámci rekonvalescence chce začít zdolávat „Korunu světa“, tedy nejvyšší vrcholy zeměkoule, které ovšem nejsou tak vysoké jako Himaláje. Na květen také plánuje křest své nové knihy Hory shora 2.

Radek Jaroš byl kvůli tomuto nečekanému vývoji smutný, ale přiznal, že musí uvažovat racionálně a tohoto snu se na čas vzdát, aby se mohl uzdravit. Je rád, že jej jeho generální sponzor ČP INVEST v této nelehké době plně podpořil a pomůže mu nakonec K2 zdolat.