Vámi povolená cookies si můžete zablokovat ZDE.

Aktuality

ČP INVEST podpoří horolezce Radka Jaroše při expedici na K2

ČP INVEST se od ledna 2013 stal generálním partnerem známého českého horolezce Radka Jaroše, který se chystá vystoupit na K2, svoji poslední dosud nezdolanou osmitisícovku. Spolupráce začne v rámci lednové výstavy Jarošových velkoplošných fotografií z Himalájí na Letišti Václava Havla v Praze.

ČP INVEST chce této české horolezecké legendě pomoci být jedním z mála lidí na světě, kterým se takový úspěch podaří. „Sdílíme s Radkem jeho odvahu, výdrž a vysoké nasazení a pomáháme mu, stejně jako našim klientům, dostat se výš," říká generální ředitel ČP INVESTu Michal Maďar.

Spolupráce s Radkem Jarošem byla symbolicky zahájena výstavou fotografií z Himalájí v Terminálu 2 na Letišti Václava Havla, která bude návštěvníkům volně přístupná v průběhu celého ledna. V únoru pak poputuje do Nového Města na Moravě, které v té době bude dějištěm mistroství světa v biatlonu.

Fotografie vznikly během výstupů na osmitisícové vrcholy světa, tedy na místech, kde i dýchat je těžké. Proto nejsou uměleckými díly, ale spíše dokumentem z expedic. Jejich smyslem je také testování fotografické a filmové techniky v extrémních podmínkách.

Radek Jaroš již zdolal všechny vrcholy tzv. Koruny Himaláje, která představuje 14 světových osmitisícových masivů, kromě pověstné K2. Chystá se na ni letos v létě, opět bez používání kyslíkových přístrojů a bez pomoci Šerpů. Plán mu sice zkomplikovaly omrzliny, které si přivodil během nedávné expedice na Annapurnu, ale i přesto, že mu lékaři museli amputovat šest prstů na nohou, se již nyní začal Radek Jaroš na výstup aktivně připravovat.

„Mým cílem je vystoupit na vrcholy všech čtrnácti nejvyšších hor světa. V ČP INVESTu jsem našel silného a spolehlivého partnera na dokončení celého projektu Koruna Himaláje. Těch, kteří to dokázali, je mnohonásobně méně než lidí, kteří vzlétli do vesmíru. Termín expedice je červen až srpen 2013, i když vím, že jde o poměrně krátký čas na dořešení následků omrzlin z Annapurny. Ale kde je vůle, tam je cesta," říká Radek Jaroš.

Jako dopisovatelka se expedice na K2 osobně zúčastní reportérka Lucie Výborná, redaktorka ČRo 1 Radiožurnál. Samozřejmostí bude opět spojení s fanoušky a médii prostřednictvím satelitních telefonů a internetu.

Radek Jaroš má na svém kontě skalní i ledovcové vrcholy čtyř kontinentů. Je autorem knih Dobývání nebe, Hory shora a Hory, má panenko, výstavy velkoplošných fotografií Himálaj 1000 až 8848 m, filmových dokumentů z expedic a dalších dokumentárních filmů oceněných na filmových festivalech. Za záchranu života několika horolezců obdržel v roce 2009 hlavní cenu Fair Play od Českého olympijského výboru a od Evropského hnutí fair play.