Vámi povolená cookies si můžete zablokovat ZDE.

Aktuality

Češi nepřestali běhat ani po skončení lockdownu. Lidé běhají na delší vzdálenosti, pětina navíc začala běhat ještě častěji

Průměrná vzdálenost, na kterou si Češi chodí zaběhat, vzrostla od skončení lockdownu z 4,9 na 5,4 km. Podle průzkumu společnosti Generali Investments chodí alespoň jednou za měsíc běhat přes 30 % lidí.

Po skončení plošné karantény začalo více běhat téměř 20 % Čechů. Více než třetina z nich uvádí jako hlavní důvod potřebu častěji si vyčistit hlavu, pětina si na běhání zvykla během lockdownu. Naopak méně nyní běhá asi 1 ze 6 lidí, a to nejčastěji kvůli nedostatku času po skončení karantény.

Běhat častěji v lese by chtělo 85 % Čechů. Vyplývá to z průzkumu společnosti Generali Investments, která je hlavním partnerem seriálu Běhej lesy. Sběr dat byl realizován prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.

Češi nemyslí na své klouby

Jako nejčastější motivaci pro běhání uvádí Češi fyzické zdraví a kondici, záleží na ní 57 % dotázaných. Zatímco ještě loni uváděli respondenti jako druhý nejčastější důvod hubnutí a touhu po lepší postavě, letos ji jako hlavní motivaci zmiňuje jen 19 % lidí. O procento více naopak říká, že běhají hlavně kvůli relaxaci a duševní pohodě.

Podle průzkumu si 47 % Čechů myslí, že nejdravější je běhat v lese nebo na polních cestách. Přesto ale 35 % dotázaných běhá nejčastěji po chodníku, silnici nebo jiném tvrdém povrchu. Desetina běžců je dokonce přesvědčená o tom, že jde o nejzdravější způsob běhu, podle další desetiny na tom nezáleží. Dlouhodobé běhání na tvrdém povrchu přitom může mít negativní vliv na klouby.

 

Celou tiskovou zprávu si můžete přečít zde.