Aktuality

Běhej lesy – závěrečného nočního závodu v Boleticích se zúčastnilo 900 běžců

To byla atmosféra! A ty efekty! Závěrečný závod pátého ročníku seriálu Běhej lesy měl v Boleticích hodně netradiční kulisy. Téměř 900 běžců vyrazilo do okolí rybníka Olšina, jednoho z nejvýše položených v České republice. Dospělí si navíc mohli užít potemnělý les a noční oblohu se zářícím měsícem v úplňku.

Už samotný závod byl nabitý netradičními zážitky, běžci spolupracovali, pomáhali si na složitějších úsecích a čelovkami si nasvěcovali místa pro další kroky. Ani náročnější noční podmínky neovlivnily skvělé výsledky.

Běhej lesy je seriál 8 závodů v přírodě, který láká závodníky na trasy z 80 % na měkkém povrchu a ze 100 % na čerstvém vzduchu. Účastníci závodů se podívají do unikátních lokalit na těch nejkrásnějších místech České republiky. Závody nabízí vždy kratší trasu kolem 10 kilometrů a delší variantu měřící zhruba 21 kilometrů. Samozřejmostí jsou pak i dětské závody či týmové soutěže.

NOVINKY letošní sezóny!

• Třídění odpadu – jak správně třídit odpad více zde
  • Snížené používání plastů – opakované využití kelímků více zde
  • Nová aplikace Generali Investmens analýza závodů – kromě času a umístění může závodník sledovat i to, jakou průměrnou rychlostí běhá a jak se umisťuje v rámci celé sezóny. Přesvědčit se můžete zde.

Fotografie a videa z jednotlivých závodů si můžete prohlédnout na následujících odkazech:

Seriál si rychle získal oblibu běžců i široké veřejnosti a obdržel několik ocenění v rámci běžeckých závodů po celé republice.